Dersler

Tango Cafe Kıbrıs’ın en büyük ve en donanımlı tango okulu olan Tango Colorido’ya ev sahipliği yapmaktadır. Düzenli aralıklarla açılan başlangıç seviye sınıflarından ileri seviye seminer sınıflarına kadar her seviyeden dansçıya hitap edecek grup dersleri bulunmaktadır.

2 ayda bir açılan başlangıç seviye sınıfları, daha önce tango yapmamış, tangoya başlamak isteyenler için birebir. Ücretsiz tango tanıtım dersi ile başlayan bu sınıflar ilk derste tango hakkında bilgilendiriliyor. Sonrasında kayıtlar alınıp yeni sınıf kurulmuş oluyor.

Tango Colorido öğrencileri haftada 1 saatlik ders, 3 saatlik practica, 4 saatlik dans gecesi olmak üzere haftada 8 saat dans ederek kısa sürede tangoya hakim olup dans etmenin keyfine varabiliyor.

2-3 aylık başlangıç seviye eğitiminden sonra orta seviye sınıflara geçen öğrenciler daha sonra da ileri seviye sınıflara dahil olabiliyor.
Ayrıca kendini daha hızlı geliştirmek ve tangoyu her anlamda daha detaylı öğrenmek isteyenler, kendilerine özel yapılan programlarla özel dersler alabilmekte.

Bunların dışında belirli aralıklarla yurt dışından davet edilen dünyaca ünlü eğitmenler tarafından düzenlenen yoğunlaştırılmış seminer programları düzenlenmektedir.